Rubrika společnost:

Napsal jsem několik článků o nás všech – o lidech, o jejich názorech, postojích a myšlení. V této rubrice tak najdete články především k zamyšlení.

Jak dodržet novoroční předsevzetí

 6.1.2015 |  osobní rozvoj, společnost |  Petr Loukota

Leden je srandovní roční období – všichni začínají jíst zdravě, sportovat, podnikat a skoro nikomu to nevydrží déle než týden. Přitom psychická příprava u většiny probíhá už od poloviny prosince: “Prvního ledna přestanu kouřit,” říká Pepíček, který už pět let kouří dvě krabičky cigaret denně. “Prvního začnu hubnout,” mumlá Mařenka třicátého dvanáctý, její slova však zůstávají zaklíněná někde v ústech mezi kusy vánočního cukroví. Je vám to povědomé? A co takhle novoroční předsevzetí dodržet? Řeknu vám, jak na to.

Prvního ledna je pozdě

Tak za pravé: S novoročním předsevzetím se nezačíná na Nový rok, ale uznávám, že je to matoucí. Jak se dočtete třeba v knize Konec prokrastinace, vůle je jako sval – můžete ji posilovat, ale naložíte-li si příliš velkou váhu, sval to nevydrží a je po všem. A přesně tomu napomáháte, když jste nikdy nesportovali a najednou chcete běhat sto kilometrů denně (to není překlep). Proč si myslíte, že váš život se na Nový rok z ničeho nic změní? Že najednou budete všechno dělat jinak? To jen proto, že v kalendáři stojí 1. 1.? Opravdu?

Novoroční předsevzetí si promyslete začátkem prosince a s jeho plněním začněte nejméně dva tři týdny před Novým rokem. Tedy v polovině prosince. Ne, nedělám si srandu, to slovo “novoroční” je tam na zmatení nepřítele. Budete mít dostatek času vytvořit si návyk a snadno si odpustíte případná selhání (čtrnáct dřepů místo patnácti). Prvního ledna už budete dostatečně aklimatizovaní a s činností začnete naplno, aniž byste se do ní museli nutit. Číst celý článek

Co je špatně na copywritingu za 60Kč / NS

 29.3.2014 |  společnost |  Petr Loukota

Všechno. Především to, že vůbec nejde o copywriting, protože ten se za takovou cenu dělat nedá. Cílem copywritingu je vytvořit na dané téma texty, které přilákají zákazníky, zajistí vám první příčky ve vyhledávačích, vydělají vám peníze. A to za 60Kč / NS udělat nelze.

“Lze. Denně nám píší desítky copywriterů, kteří jsou za tuto cenu ochotni psát.”

Nelze. Nepíší vám copywriteři, kteří jsou za tuto cenu ochotni vytvořit “texty, které vám vydělají peníze”. Píší vám studenti a brigádníci, kteří jsou za tuto cenu ochotni napsat “texty”. Nic víc.

“To říkáte vy. My jsme s kvalitou textů spokojeni.”

Kvalitní texty vyžadují čas. Je zapotřebí se seznámit s produktem či společností, pro kterou jsou texty vytvářeny, a nastudovat problematiku, které se texty týkají. Texty je třeba cílit na konkrétní skupiny čtenářů, je třeba do nich zakomponovat klíčová slova a dodržovat zásady SEO, aby se líbily vyhledávačům. A další.

Uvedu dva příklady, jak vznikají kvalitní texty u VašeTexty.cz.

Příklad 1: Ozvala se nám společnost Daimond s.r.o. s požadavkem napsat texty na téma vzduchotechnika a chlazení na jejich web. Po dohodě podmínek spolupráce jsme se pustili do práce. Ta začala seznámením se společností a danou problematikou. Při něm nevznikla ani čárka, ovšem pro napsání kvalitních textů je takové seznámení naprosto nezbytné. Následovalo vyhledání odborných zdrojů (včetně zdrojů v cizích jazycích) a prozkoumání, co a jak nabízí konkurence. Teprve poté jsme začali psát. Po vyhotovení textů, zapracování připomínek a schválení textů jsme je umístili na web společnosti, pomocí klíčových slov provázali jednotlivé sekce a podsekce a vše připravili na spuštění PPC kampaně. A výsledek? Texty, se kterými jsme spokojeni my i společnost Daimond, texty, které žádná jiná společnost na českém internetu nemá. A to se za 60Kč / NS udělat nedá. Číst celý článek

Být introvert není divný

 7.4.2013 |  společnost |  Petr Loukota

Slovo introvert je dost relativní, tak vám radši řeknu, co si pod ním představuji. Když někdo málo mluví, je to pro mě typickej introvert. To já nejsem, já mluvím docela dost. Zajímavější je ale druhý úhel pohledu, a sice že introvert je člověk, který nevyhledává větší společnost a kulturní akce. A to jsem typickej já. Dřív jsem si myslel, že v tom jsem sám, čím dál víc ale zjišťuji, že takových lidí je hodně. Jen o nich není tolik slyšet.

Možná už vám to taky někdo řekl. Že jste nespolečenští a že se neumíte bavit. To jsou časté argumenty, proč jste jednoznačně divní. Hlavně ten druhý je klíčový. Prostě když neděláte to, co většina a co se pak obecně zažije jako normální, tak jste divní. Nemám rád tyhle měřítka. Že když nejdu na zábavu (vidlácký slovo čoch odmítám používat), která je v okruhu 20km, tak jsem divnej. A že prý nebudu mít kamarády a že prý si nenajdu partnerku. Stejně tak nemám rád plesy ani hody. Prostě nic, kde se shluknou desítky či stovky lidí a jdou se bavit. A řeknu vám proč. Protože mně to zábavný nepřipadá. Číst celý článek

Přečtěte si, co lidé píší k mým dalším článkům

marian dne 28.2.2019 k článku Los Angeles je o Hollywoodu

Zaujimave, chystame sa do Californie, vratane 2 noci v L.A. Tak som zvedavy co stihneme. Nerobim si velke nadeje, od L.A. nemam ziadne velke ocakavania, beriem to skor ako letiste kam priletime a odkial vyrazime na cesty:-)

Petr Loukota dne 15.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, lístky je možné zakoupit přímo na oficiálních webových stránkách. :)

Jana Kosařova dne 13.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, prosím vás o radu, kde je možné dopředu zakoupit lístky do studii Warner Bros. na prohlídku Harryho Pottera? Nevíme kde zakoupit. Děkuji. Jana K.

Simona dne 25.4.2018 k článku Lucembursko a německý Eltz Castle

Ty hrady mě lákají ze všeho nejvíc. Ještě pár článků (a hlavně fotek) a začnu balit kufry. :-)

Marek dne 3.2.2018 k článku Řím – město plné historie, ale i chaosu

Super článek, Řím je opravdu úžasné město. V létě jsem ho navštivil a musím říct, že mě velmi nadchlo. Byli jsme pouze na 3 dny, pak jsme cestovali ještě do Neaopole, ale i za 3 dny se dají zvládnout skoro všechny památky pěšky a ani se moc nenachodíte :). Jinak doporučuji vstupy do památek zakoupit online předem, ať nečekáte zbytečně velké fronty.

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Lanovkou z městečka Chamonix na Aiguille du Midi – výhled na Mont Blanc

Dobrý den, česky nevím, ale našel jsem alespoň francouzskou výslovnost. :)

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Skvělé, díky moc za super článek! :)

Peter dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Čítam, že nepoznáte nikoho, kto bol na dne Canyonu, tak pripájam link na článok, ktorý som nedávno napísal. Boli sme v Canyone pred necelými 2 mesiacmi a dal som to dole a späť behom jedného dňa. Takže ak by to niekto chcel skúsiť, tu je pár rád.