Téma polsko:

Výlet do Krakova

 10.6.2016 |  cestování |  Petr Loukota

Miluji cestování. A ze všeho nejradši cestuji bez zbytečných zavazadel. Proto jsem si v polovině května vzal jen pas a platební kartu a vyrazil do nedalekého Krakova, kterému se přezdívá nejkrásnější město Polska.

Z Brna autobusem za 5 hodin

Cestu jsem si rozmyslel asi 14 dní předem. Po týdnu jsem konečně koupil jízdenku a zarezervoval ubytování. Tentokrát jsem nevyužil oblíbený Student Agency, ale jakousi společnost, co jezdí do Krakova přímo z Brna za 5 hodin. Hned na nádraží to bylo poměrně zajímavé – při rezervaci vypadal bus plně, ale nakonec nás jelo asi pět. Řidič mluvil polsky (asi), takže jsem mu nerozuměl ani slovo. Jen jsem pochopil, že si mám nastoupit.

Cesta tam se obešla bez komplikací. Mnohem lepší to bylo na cestě zpátky. Měli jsme jet ve 23:30 z autobusového nádraží. Když jsme tam ale přišli, žádný bus do Prahy nikde napsaný nebyl. Jak se půl dvanáctá přiblížila, objevily se dvě Číňanky/Japonky a ještě asi dva lidi, co měli stejný lístek jako my. Tak jsme společně čekali v hale, co byla naštěstí otevřená. Hodinu. Dvě. Tři. Teprve o půl třetí ráno přijel nějaký autobus, řidič na náš lístek řekl (asi) rusky „Da, da“ a jelo se. Zlatý Student Agency. Číst celý článek

Přečtěte si, co lidé píší k mým dalším článkům

marian dne 28.2.2019 k článku Los Angeles je o Hollywoodu

Zaujimave, chystame sa do Californie, vratane 2 noci v L.A. Tak som zvedavy co stihneme. Nerobim si velke nadeje, od L.A. nemam ziadne velke ocakavania, beriem to skor ako letiste kam priletime a odkial vyrazime na cesty:-)

Petr Loukota dne 15.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, lístky je možné zakoupit přímo na oficiálních webových stránkách. :)

Jana Kosařova dne 13.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, prosím vás o radu, kde je možné dopředu zakoupit lístky do studii Warner Bros. na prohlídku Harryho Pottera? Nevíme kde zakoupit. Děkuji. Jana K.

Simona dne 25.4.2018 k článku Lucembursko a německý Eltz Castle

Ty hrady mě lákají ze všeho nejvíc. Ještě pár článků (a hlavně fotek) a začnu balit kufry. :-)

Marek dne 3.2.2018 k článku Řím – město plné historie, ale i chaosu

Super článek, Řím je opravdu úžasné město. V létě jsem ho navštivil a musím říct, že mě velmi nadchlo. Byli jsme pouze na 3 dny, pak jsme cestovali ještě do Neaopole, ale i za 3 dny se dají zvládnout skoro všechny památky pěšky a ani se moc nenachodíte :). Jinak doporučuji vstupy do památek zakoupit online předem, ať nečekáte zbytečně velké fronty.

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Lanovkou z městečka Chamonix na Aiguille du Midi – výhled na Mont Blanc

Dobrý den, česky nevím, ale našel jsem alespoň francouzskou výslovnost. :)

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Skvělé, díky moc za super článek! :)

Peter dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Čítam, že nepoznáte nikoho, kto bol na dne Canyonu, tak pripájam link na článok, ktorý som nedávno napísal. Boli sme v Canyone pred necelými 2 mesiacmi a dal som to dole a späť behom jedného dňa. Takže ak by to niekto chcel skúsiť, tu je pár rád.