Být introvert není divný

 7.4.2013 |  společnost |  Petr Loukota

Slovo introvert je dost relativní, tak vám radši řeknu, co si pod ním představuji. Když někdo málo mluví, je to pro mě typickej introvert. To já nejsem, já mluvím docela dost. Zajímavější je ale druhý úhel pohledu, a sice že introvert je člověk, který nevyhledává větší společnost a kulturní akce. A to jsem typickej já. Dřív jsem si myslel, že v tom jsem sám, čím dál víc ale zjišťuji, že takových lidí je hodně. Jen o nich není tolik slyšet.

Možná už vám to taky někdo řekl. Že jste nespolečenští a že se neumíte bavit. To jsou časté argumenty, proč jste jednoznačně divní. Hlavně ten druhý je klíčový. Prostě když neděláte to, co většina a co se pak obecně zažije jako normální, tak jste divní. Nemám rád tyhle měřítka. Že když nejdu na zábavu (vidlácký slovo čoch odmítám používat), která je v okruhu 20km, tak jsem divnej. A že prý nebudu mít kamarády a že prý si nenajdu partnerku. Stejně tak nemám rád plesy ani hody. Prostě nic, kde se shluknou desítky či stovky lidí a jdou se bavit. A řeknu vám proč. Protože mně to zábavný nepřipadá.

Já hrozně rád tancuju, ideálně ve dvou, třeba doma v pokoji. Hrozně rád si jdu zaplavat, zaběhat nebo na kolo, hrozně rád píšu nebo něco čtu, koukám na film / seriál, hrozně rád si udělám čas na lidi, se kterýma mi je dobře a jdeme někam na výlet, na kafe, do čajovny. Fakt moc rád. Taky moc rád cestuju, programuju, hraji s kapelou nebo se věnuji podnikání. A víte co nedělám rád? S nadsázkou řečeno všechno ostatní.

Ani vám nedokážu říct proč. Nedávno jsem byl na plese a jediný, co jsem si odnesl, je, že doma u filmu je mi líp. Tečka. Kdysi jsem měl potřebu se společnosti přizpůsobit a víte co? Žil jsem svůj život podle cizích hodnot. A dlouho mi to nedocházelo. Řeknu to znovu. Žil jsem svůj život podle cizích hodnot. Chápete, jak je to absurdní? Trvalo mi dlouho si uvědomit, že svůj čas strávím tak, jak sám chci. Dělám to, co chci, a s lidmi, se kterými chci. A kdybych nechtěl, nedělám to. A jestli jsem u toho víc nebo míň společenskej, je úplně jedno a víte proč? Protože jsem šťastnej a to jediný je to správný měřítko.

Spousta z vás to vnímá podobně, že? Přizpůsobovat svůj život dominující společnosti je zkrátka nesmysl. Nejste divní, když to neuděláte, jste jen nešťastní, když to uděláte. Radši buďte sví, setkávejte se s lidmi, se kterými je vám dobře, a žijte s tím, s kým si dokonale rozumíte. Pak teprve to, že jste introvert, bude mít tu správnou sílu.

Líbí se vám tento článek? Nenechte si ujít další

Sledujte mě na Instagramu či Facebooku nebo dejte palec nahoru tomuto článku.

Přečtěte si, co k článku napsali ostatní

Petr Loukota dne 22.7.2013

ANA: Díky za hezký a obsáhlý komentář. Jinak s firemními akcemi nemám žádný problém, pokud nebudou bývat každý pátek a sobotu. :) Potřebuji svůj klid. :-D

ANA dne 14.7.2013

P.S. napsala jsem – až budeš v práci, třeba už jsi někde zaměstnanej, nevím, to byl spíš odhad.

ANA dne 14.7.2013

Tak tohle je dokonalý! A ne každý si to uvědomí, a tak je tiše tažen většinou, která si dělá, co sama chce a vyhovuje jí to. A ten tažený jedinec,aby nevypad z kolektivu, se pořád přizpůsobuje a protože se neumí tak srdečně bavit jako oni, je stejně označen za divného, nebo kapku nespolečenského.
No, není dobré se úplně stranit kolektivu, ale zachovat si svoje vlastní já, to zas dobré je. Možná to chce nějaký kompromis, třeba – jednou za rok se účastnit nějaké akce, ale většinou si dělat to, co považujeme za dobré.
(Kompromisy tohoto typu budeš bohužel muset dělat, až budeš někde v práci, pokud se budou pořádat některé firemní večírky. Je to otravné, je to ztráta času, ale… zkus nepřijít. Všechno se počítá.)
Důležité je, nenechat se uvláčet celkově a vytřídit si svůj čas, který chceš věnovat sám sobě, svým zálibám, své rodině a případně svým přátelům. Ne proto, že se to musí, ale proto, že chceš.
Přišel jsi na hodně důležitou věc a díky tomu sis ušetřil spoustu takových těch pocitů, že něco není v pořádku, únavu a otrávenost z promarněného času.

Přemek "Mr.Gentleman" V. dne 13.4.2013

Moc hezky napsáno a mohu jen souhlasit. Rád podniknu nějakou akci s lidmi s nimiž mě baví být – kolo, grilování, posezení v hospůdce… Ale na nějaké hromadné akce mě příliš neužije. Pokud už tam jdu, tak za lidmi, které znám, ale samo o sobě mě to prostě na nějaké “zábavy” netáhne – víc se pobavím sám doma, než civěním na pochybné existence na údajně zábavných akcích.

Napište mi, jak se vám článek líbil

Váš komentář se zobrazí po schválení.

Přečtěte si, co lidé píší k mým dalším článkům

marian dne 28.2.2019 k článku Los Angeles je o Hollywoodu

Zaujimave, chystame sa do Californie, vratane 2 noci v L.A. Tak som zvedavy co stihneme. Nerobim si velke nadeje, od L.A. nemam ziadne velke ocakavania, beriem to skor ako letiste kam priletime a odkial vyrazime na cesty:-)

Petr Loukota dne 15.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, lístky je možné zakoupit přímo na oficiálních webových stránkách. :)

Jana Kosařova dne 13.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, prosím vás o radu, kde je možné dopředu zakoupit lístky do studii Warner Bros. na prohlídku Harryho Pottera? Nevíme kde zakoupit. Děkuji. Jana K.

Simona dne 25.4.2018 k článku Lucembursko a německý Eltz Castle

Ty hrady mě lákají ze všeho nejvíc. Ještě pár článků (a hlavně fotek) a začnu balit kufry. :-)

Marek dne 3.2.2018 k článku Řím – město plné historie, ale i chaosu

Super článek, Řím je opravdu úžasné město. V létě jsem ho navštivil a musím říct, že mě velmi nadchlo. Byli jsme pouze na 3 dny, pak jsme cestovali ještě do Neaopole, ale i za 3 dny se dají zvládnout skoro všechny památky pěšky a ani se moc nenachodíte :). Jinak doporučuji vstupy do památek zakoupit online předem, ať nečekáte zbytečně velké fronty.

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Lanovkou z městečka Chamonix na Aiguille du Midi – výhled na Mont Blanc

Dobrý den, česky nevím, ale našel jsem alespoň francouzskou výslovnost. :)

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Skvělé, díky moc za super článek! :)

Peter dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Čítam, že nepoznáte nikoho, kto bol na dne Canyonu, tak pripájam link na článok, ktorý som nedávno napísal. Boli sme v Canyone pred necelými 2 mesiacmi a dal som to dole a späť behom jedného dňa. Takže ak by to niekto chcel skúsiť, tu je pár rád.