Co vidět v Bratislavě

 20.6.2016 |  cestování |  Petr Loukota

V Bratislavě jsme byli loni v květnu, ale byla to už moje druhá návštěva. Tentokrát jsme jeli autem (žádný Student Agency), protože jsme v závěru chtěli navštívit také nedalekou zříceninu hradu Devín.

V tomto článku vám dám tip na ubytování a řeknu vám, co se mi v Bratislavě líbilo nejvíce.

Parkování ve městě zdarma

Parkování je opravdu zdarma, ne že jsme jen odjeli bez placení. Ve městě jsou parkoviště, kde můžete stát dva dny, a nic nezaplatíte. My si vybrali to u mostu s UFO restauraci, takže jsme hned měli co obdivovat. Jak jsme most přecházeli, koukali jsme na Bratislavský hrad. Poté jsme se vydali po břehu Dunaje směrem ke galerii Eurovea a cestou minuli několik památek. Galerii doporučuji si projít – po obou stranách je co k vidění. A také se v ní dobře najíte, což jsme udělali v podvečerech.

Ubytování za pár korun pod Bratislavským hradem

Od galerie jsme se vydali směrem k Bratislavskému hradu, kde je větší prostranství a hrad si můžete nafotit ze všech stran. Zrovna tak máte výhled na řeku a UFO. K hradu určitě doporučuji vrátit se také večer, třeba kolem 22h. Prostranství je v tu dobu ještě otevřené, lidí je málo a hrad jakoby září krásnou bílou barvou.

Od hradu jsme se vydali směrem dolů do města, kde jsme po pár krocích měli domluvené ubytování v Art Hostel Taurus. Vzpomínám si, že pro tři vyšla noc na pár stovek na jednoho a pokoj jsme měli opravdu takřka pod hradem, snídaně v ceně.

Jakmile jsme se ubytovali, vydali jsme se na prohlídku města – viděli jsme Prezidentský palác z obou stran, budovu Slovenského rozhlasu, Slovenské národní divadlo a nechyběl ani Čumil. Samozřejmě zmiňuji jen nejzajímavější místa, v Bratislavě je toho mnohem víc. V podvečer po večeři jsme si také přešli most Apollo a podívali se na město z druhé strany Dunaje.

Nevynechejte Slavín

Po noční prohlídce hradu jsme ráno po snídani vyrazili na památník Slavín. Ten se nachází na kopci, takže z něj máte krásný výhled na Bratislavu. Toto místo se mi líbilo asi nejvíce – je hezky upravené, prostorné, barevné. Nevynechejte ho, byla by to škoda. Po poledni jsme dále chodili městem a zašli například k modrému kostelu sv. Alžběty.

Jak se čas nachýlil, vyrazili jsme odpoledne autem zpět do Brna. Už jsem ale zmínil, že nás čekala ještě zastávka na Devíně, kde zaplatíte menší vstupné a můžete si projít hrad, ze kterého opět vidíte na Dunaj.

Líbí se vám tento článek? Dejte o něm vědět ostatním

Vaše přátele na sociálních sítích by to mohlo také zajímat.

Přečtěte si, co k článku napsali ostatní

K článku zatím nikdo nepřidal komentář. Buďte první!

Napište mi, jak se vám článek líbil

Váš komentář se zobrazí po schválení.

Přečtěte si, co lidé píší k mým dalším článkům

Simona dne 25.4.2018 k článku Lucembursko a německý Eltz Castle

Ty hrady mě lákají ze všeho nejvíc. Ještě pár článků (a hlavně fotek) a začnu balit kufry. :-)

Marek dne 3.2.2018 k článku Řím – město plné historie, ale i chaosu

Super článek, Řím je opravdu úžasné město. V létě jsem ho navštivil a musím říct, že mě velmi nadchlo. Byli jsme pouze na 3 dny, pak jsme cestovali ještě do Neaopole, ale i za 3 dny se dají zvládnout skoro všechny památky pěšky a ani se moc nenachodíte :). Jinak doporučuji vstupy do památek zakoupit online předem, ať nečekáte zbytečně velké fronty.

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Lanovkou z městečka Chamonix na Aiguille du Midi – výhled na Mont Blanc

Dobrý den, česky nevím, ale našel jsem alespoň francouzskou výslovnost. :)

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Skvělé, díky moc za super článek! :)

Peter dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Čítam, že nepoznáte nikoho, kto bol na dne Canyonu, tak pripájam link na článok, ktorý som nedávno napísal. Boli sme v Canyone pred necelými 2 mesiacmi a dal som to dole a späť behom jedného dňa. Takže ak by to niekto chcel skúsiť, tu je pár rád.

svacina.vladimir dne 16.8.2017 k článku Lanovkou z městečka Chamonix na Aiguille du Midi – výhled na Mont Blanc

Dobrý den. Nikde nemohu najít, jak se to správně řekne česky: “Aiguille du Midi.” Děkuji za odpověď. Zdraví, Svačina

Lubod dne 20.7.2017 k článku Lanovkou z městečka Chamonix na Aiguille du Midi – výhled na Mont Blanc

Dakujeme, pomohlo!

Petr Loukota dne 18.7.2017 k článku Lanovkou z městečka Chamonix na Aiguille du Midi – výhled na Mont Blanc

Dobrý den, děkuji za komentář. Lístky na lanovku Aquille du Midi si koupíte až na místě. V sezóně je tam ale mnoho lidí, a právě proto jsem doporučoval udělat si předem rezervaci na konkrétní čas. Za tu se něco málo platí a lze provést zde.