Konference v Košicích

 18.6.2016 |  cestování |  Petr Loukota

V listopadu jsem se vydal do Košic. Jel jsem tam v rámci mého tehdejšího doktorského studia přednášet na konferenci WIKT. A jako nadšený cestovatel jsem si to samozřejmě užil a těšil se, že poznám město, do kterého bych se bez příležitosti asi jen tak nevypravil.

Jel jsem sám

Předně chci říct, že jsem tentokrát necestoval ani ve dvou, ani ve třech, ani ve čtyřech, ale sám. Nemůžu říct, že bych si to užil víc nebo míň, je to zkrátka úplně jiné. Získáte naprostý pocit svobody, cokoliv se přihodí, musíte řešit, jste sami ve městě, kde nikoho neznáte. Pokud jste to nikdy nezažili, tak rozhodně doporučuji, abyste se někdy někam takhle vypravili.

Do Košic jsem jel z Brna přes noc se Student Agency. Vyjel jsem o půlnoci a v šest ráno byl na místě. Bylo chladné, sychravé počasí, teprve se rozednívalo a město se probouzelo. Stál jsem na autobusovém nádraží a nevěděl, kudy kam. Prošel jsem podél nádraží až k parku, kterým vedla cesta do města. Zanedlouho jsem se ocitl na můstku, za kterým už se rozkládalo centrum. Zde jsem se zastavil a pozoroval, jak lidé začínají chodit do školy, do práce. Bylo to úžasné.

Malé město s krásným náměstím

Košice mají moc pěkné náměstí. Škoda jen, že mimo něj v okolí nic moc významného není, takže těžko budete vážit tak dlouhou cestu. Na náměstí se nachází největší kostel na Slovensku, také Urbanova věž, Stará radnice, Státní divadlo a další památky. Náměstí můžete obejít kolem dokola, přičemž z nádraží přijdete takovou užší ulicí a ocitnete se přímo v srdci města. Vzpomínám, jak se během dvou hodin ze země pomalu zvedla mlha a objevilo se sluníčko.

Dopoledne jsem se šel ubytovat na koleje Technické univerzity v Košicích, kde jsem dostal pokoj, a poté se vrátil zpět do města. To už bylo hezky, tak jsem si vše prošel ještě jednou. Zbytek dne jsem pak strávil na konferenci. Když jsem z ní odcházel, byla už tma, takže jsem náměstí viděl i osvětlené. Druhý den ráno jsem se na konferenci vydal ještě jednou, přednesl jsem svůj příspěvek a o půl jedenácté se přes centrum vypravil naposledy, tentokrát zpět na autobusové nádraží.

Při cestě z Košic jsem zažil jediný incident, který se mi dosud se Student Agency stal – porouchal se autobus, takže jsme z města Ružomberok museli vlakem do Žiliny, odtud mezinárodním rychlíkem do Bohumína a teprve z něj do Brna. To byl zážitek. Student nám samozřejmě vrátil jízdné v plné výši.

Líbí se vám tento článek? Nenechte si ujít další

Sledujte mě na Instagramu či Facebooku nebo dejte palec nahoru tomuto článku.

Přečtěte si, co k článku napsali ostatní

K článku zatím nikdo nepřidal komentář. Buďte první!

Napište mi, jak se vám článek líbil

Váš komentář se zobrazí po schválení.

Přečtěte si, co lidé píší k mým dalším článkům

marian dne 28.2.2019 k článku Los Angeles je o Hollywoodu

Zaujimave, chystame sa do Californie, vratane 2 noci v L.A. Tak som zvedavy co stihneme. Nerobim si velke nadeje, od L.A. nemam ziadne velke ocakavania, beriem to skor ako letiste kam priletime a odkial vyrazime na cesty:-)

Petr Loukota dne 15.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, lístky je možné zakoupit přímo na oficiálních webových stránkách. :)

Jana Kosařova dne 13.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, prosím vás o radu, kde je možné dopředu zakoupit lístky do studii Warner Bros. na prohlídku Harryho Pottera? Nevíme kde zakoupit. Děkuji. Jana K.

Simona dne 25.4.2018 k článku Lucembursko a německý Eltz Castle

Ty hrady mě lákají ze všeho nejvíc. Ještě pár článků (a hlavně fotek) a začnu balit kufry. :-)

Marek dne 3.2.2018 k článku Řím – město plné historie, ale i chaosu

Super článek, Řím je opravdu úžasné město. V létě jsem ho navštivil a musím říct, že mě velmi nadchlo. Byli jsme pouze na 3 dny, pak jsme cestovali ještě do Neaopole, ale i za 3 dny se dají zvládnout skoro všechny památky pěšky a ani se moc nenachodíte :). Jinak doporučuji vstupy do památek zakoupit online předem, ať nečekáte zbytečně velké fronty.

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Lanovkou z městečka Chamonix na Aiguille du Midi – výhled na Mont Blanc

Dobrý den, česky nevím, ale našel jsem alespoň francouzskou výslovnost. :)

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Skvělé, díky moc za super článek! :)

Peter dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Čítam, že nepoznáte nikoho, kto bol na dne Canyonu, tak pripájam link na článok, ktorý som nedávno napísal. Boli sme v Canyone pred necelými 2 mesiacmi a dal som to dole a späť behom jedného dňa. Takže ak by to niekto chcel skúsiť, tu je pár rád.