HIMYM – dojmy z finále

 2.4.2014 |  kinematografie |  Petr Loukota

HIMYM se mnou bylo neuvěřitelných 9 let – celou střední a vysokou školu. Se začátkem semestru začínalo HIMYM. A teď jsem dokoukal finále, tady jsou moje postřehy.

Mimochodem, celý článek je jeden velký SPOILER, takže pokud jste poslední epizodu ještě neviděli, tak…

V posledním díle se toho stalo hodně. Vlastně se toho stalo tolik, že by to vystačilo na celou další sérii. To mi ale nepřipadá špatně. Dozvěděli jsme se totiž spoustu věcí “z budoucnosti”. Nevím jak vy, ale já bych se s koncem “Barney a Robin se vzali a Ted a matka se poznali pod deštníkem” nespokojil. Proč? Protože k tomu to celou sérii směřovalo, takže to každý čekal, tedy by to byla nuda. Copak vás baví detektivky, když víte, kdo je vrah a jak a proč to udělal?

Barney a Robin

Barneyho příběh mohl skončit tím, že se oženil. To stejné platí o Robin. Jenže pak by o nich v posledním díle nebylo co vyprávět. Maximálně to, že hodně cestovali nebo si adoptovali dítě. Takhle to každý čekal, že? Takže nuda, muselo to být jinak. Rozvod byl první okamžik, kdy mi spadla brada a řekl jsem si “WOW”. A vlastně to dává smysl. Ti dva se k sobě nikdy moc nehodili, protože Robin je kariéristka a Barney je…

Barney je na ženský. Vždycky byl a vždycky bude. Základní povahové rysy lidí se nemění. Znáte někoho, kdo byl zamlada sukničkář, a ve čtyřiceti se za žádnou ženskou neotočil? Já ne. Trochu mě mrzí, že jsme nepoznali matku Barneyho dcerky, nicméně ta scéna, kdy ji v porodnici drží v náručí, byla pro mě další WOW.

Ted a matka

Scéna pod deštníkem byla geniální, skvělá. Jenže takhle to skončit nemohlo, protože to každý čekal. A já mimochodem nesnáším happy endy, protože reálný život takový není. A smrt matky mě dostala. Potřetí a třikrát WOW! Zde mi možná chybělo pár dalších minut, např. z loučení matky s Tedem a s dětmi nebo něco podobného.

Takže matka zemřela, už to víme. V době, kdy nám Ted vypráví “How I Met Your Mother”, matka nežije a nikdy nežila. YES! To jsem prostě nečekal a přesně takhle to mělo být. Výborný twist, skvělé, tleskám.

Ted a Robin

Teď znovu narazím na mírně uspěchaný závěr a slova mnoha fanoušků: “Ted a Robin? Fakt? FAKT? TO JAKO FAKT???” Ano, fakt a dává to smysl. Matka zemřela, to se v životě stává, Robin se rozvedla, to se v životě stává. Ti dva k sobě vždycky něco cítili. Rozvod se stal před mnoha lety, matka zemřela před mnoha lety. MNOHA LETY! To je to podstatné. V seriálu to bylo během pár minut, ale odstup od úmrtí matky a Tedovy návštěvy u Robin byl šest let. Zamyslete se. Ona zemřela, to nejde změnit, a tam venku je někdo, s kým Ted ví, že by byl šťastný. To prostě dává smysl! A to říkám i přesto, že Robin fakt nemám rád…

Shrnuto, podtrženo: Finále HIMYM jsem si užil, bylo to šokující a dojemné, slzičky ukáply. Díky za těch 9 let. Kdykoliv si vzpomenu na studijní léta, vzpomenu si na HIMYM. Díky.

PS: Všimli jste si, že celý seriál mluvil Ted k dětem tím hlubokým hlasem a v poslední epizodě už měl hlas svůj vlastní? :)))

Líbí se vám tento článek? Nenechte si ujít další

Sledujte mě na Instagramu či Facebooku nebo dejte palec nahoru tomuto článku.

Přečtěte si, co k článku napsali ostatní

Silencia dne 2.7.2014

Konečně někdo, kdo má stejný názor jako já. Překvapivý, reálný, a celkově WOW. :) Škoda, že to spousta lidí neocení.

Tesy dne 4.4.2014

Poslední díl se mi z celé série líbil nejvíce. Byl plný převratů, které asi nikdo fakt nečekal. Trochu mě mrzí “odchod původní” matky, protože ta mi přišla asi jako nejsympatičtější postava. :D

Petr Loukota dne 2.4.2014

Ahoj a oběma díky za názor.
Přiznám se, že mě až mrzí, že se tolika lidem závěrečná epizoda nelíbila. Sleduji diskuze na Edně, Twitteru, FB a jinde a zaznívají naprosto odlišné názory. A já si říkám, že o to tvůrcům určitě šlo. Nikde jsem např. nečetl, že by někdo mluvil o Marshallovi a Lily. Proč? Odpovězte si sami. :)
Takže ať už jste naprosto nadšení nebo naprosto zklamaní, jedno máme všichni společné – závěr HIMYM si budeme pamatovat ještě hodně, hodně dlouho. :)

Rudy dne 2.4.2014

Jak píšeš na edně, že lidi se jen snaží hledat chyby, není pravda, stačí si vzít příklad z Breaking bad, z jehož konce lidi byli ve velké míře nadšení. Beru to, že se ti závěr HIMYM líbil, pro mě to tak bohužel není. Poslední série mi přijde jakoby tvůrci se nedokázali prokousat těmi klacky, které si v průběhu naházeli pod nohy, celkově smrt matky a závěrečné vyznání lásky k Robin by mohl být naprosto dobrý závěr, ovšem to provedení, ve kterém to bylo podáno, se mi zhola nelíbí, celá poslední série věnovaná svatbě Robin a Barneyho a následných 10 minut jejich rozvodu mi přijde nedostačujících. Něco tomu prostě chybělo a tím teď nemyslím jen humor, kterého moc nebylo. Ale jak se říká, 100 lidí 100 názorů, nejde vyhovět všem. Přeji hezký den. :)

MarkétaR. dne 2.4.2014

Nemůžu souhlasit ani s jedním slovem, ale to už víš. Asi nemá cenu tu argumentovat, proč ano a proč ne, protože každý máme svůj subjektivní názor a ten se jen tak nezmění. Mě to finále zkrátka zklamalo a lituju, že jsem ho vůbec pouštěla.
Jistá je asi jen jedna věc – fanoušci jsou buďto nadšení nebo zklamaní a nic mezi tím. Což docela dost vypovídá. :-)

Napište mi, jak se vám článek líbil

Váš komentář se zobrazí po schválení.

Přečtěte si, co lidé píší k mým dalším článkům

marian dne 28.2.2019 k článku Los Angeles je o Hollywoodu

Zaujimave, chystame sa do Californie, vratane 2 noci v L.A. Tak som zvedavy co stihneme. Nerobim si velke nadeje, od L.A. nemam ziadne velke ocakavania, beriem to skor ako letiste kam priletime a odkial vyrazime na cesty:-)

Petr Loukota dne 15.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, lístky je možné zakoupit přímo na oficiálních webových stránkách. :)

Jana Kosařova dne 13.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, prosím vás o radu, kde je možné dopředu zakoupit lístky do studii Warner Bros. na prohlídku Harryho Pottera? Nevíme kde zakoupit. Děkuji. Jana K.

Simona dne 25.4.2018 k článku Lucembursko a německý Eltz Castle

Ty hrady mě lákají ze všeho nejvíc. Ještě pár článků (a hlavně fotek) a začnu balit kufry. :-)

Marek dne 3.2.2018 k článku Řím – město plné historie, ale i chaosu

Super článek, Řím je opravdu úžasné město. V létě jsem ho navštivil a musím říct, že mě velmi nadchlo. Byli jsme pouze na 3 dny, pak jsme cestovali ještě do Neaopole, ale i za 3 dny se dají zvládnout skoro všechny památky pěšky a ani se moc nenachodíte :). Jinak doporučuji vstupy do památek zakoupit online předem, ať nečekáte zbytečně velké fronty.

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Lanovkou z městečka Chamonix na Aiguille du Midi – výhled na Mont Blanc

Dobrý den, česky nevím, ale našel jsem alespoň francouzskou výslovnost. :)

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Skvělé, díky moc za super článek! :)

Peter dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Čítam, že nepoznáte nikoho, kto bol na dne Canyonu, tak pripájam link na článok, ktorý som nedávno napísal. Boli sme v Canyone pred necelými 2 mesiacmi a dal som to dole a späť behom jedného dňa. Takže ak by to niekto chcel skúsiť, tu je pár rád.