Další den v New Yorku – Times Square a byt, ve kterém bydleli Přátelé

 20.9.2013 |  cestování |  Petr Loukota

Náš čtvrtý den v New Yorku jsme zahájili ranní návštěvou Times Square. Křižovatka Broadwaye a sedmé avenue leží na 42. Street. Na stanici metra, na které vystoupit, jsem narazil úplně náhodnou některý z předešlých dnů. Stanice jsou ovšem tak obrovské, že sahají přes více ulic, my vylezli prvním východem a ocitli se na 40. Street. Times Square jsme tedy viděli z dálky a s každým krokem nám bylo blíž. Kolem nás jezdily žluté taxíky a počtu reklamních ploch se nebylo možné dopočítat. Úplně vzadu se reklamy sunuly vzhůru, měnily se z jedné na druhou a já věděl, že to je ono. To je Times Square. :)

Time Square

Bylo před devátou ranní a zřejmě jsme nebyli jediní, kdo si přivstal. Nadšených turistů s foťáky přibývalo, po ulici chodil Mickey Mouse, sluníčko svítilo. Před námi se otevíral obrovský prostor tvořící křižovatku. Na internetu jsem četl, že nejznámější pohled na Times Square je z červených schodů, které jsme brzy spatřili. Na nich se stála fronta – po pár lidech se pouštělo na úplný vrchol schodů, kde jsme byli promítnuti na reklamní plochu před námi. :) Zde jsme dostali několik málo minut a poté prostor museli opustit. Když jsem se pak otočil, u nohou mi ležel doslova celý New York. Foťák se přehříval. Před očima jsem měl celé Times Square se všemi těmi barvami a turisty, se vší tou radosti a nadšením. Naskytl se nám pohled, který je pro New York tolik typický. Tedy mé doporučení: Až poletíte do New Yorku, návštěvu Times Square neopomeňte!

Bryant Park, Madison Square Garden, Flatiron Building, Washington Square Park

Následovala procházka po Manhattanu. V kapse jsem jako každý den měl složenou mapu, abych nás dovedl na správné místo. Jako první jsme se posadili v Bryant Park – nikoliv na trávu, ale ve stínu na židli. Ihned se někdo nabídl, že nás vyfotí. Park je hezký a dá se tu odpočinout. Na parcích na Manhattanu je krásné, že každý je úplně jiný. :) Poté jsme pokračovali kolem Pennsylvania Station, což je podle dostupných informací nejrušnější stanice v severní Americe – osobně mi uvnitř připadal docela klid. Kousek od hokejového stadionu Madison Square Garden jsme se pak občerstvili.

Byl čas se vydat na Broadway. S mapou v ruce jsem se stařenky kráčející kolem zeptal na směr. Měli jsme část společné cesty, a tak jsme si hezky popovídali – nemohla uvěřit, že jsme z Evropy. :) Bylo vedro a my procházeli tou méně turisticky atraktivní částí Broadwaye, občas jsme míjeli bezdomovce válejícího se v odpadcích. Asi po půl hodině jsme se ocitli na další křižovatce – Broadwaye a páté avenue. Zde se nachází budova ve tvaru žehličky, proto se jí také tak říká. Pohled na ni je neskutečný. :) Vedle je pak Madison Square Park – opět plno zeleně a odpočívajících místních a turistů, mezi stromy vyčnívají mrakodrapy.

U Žehličky (Flatiron Building) jsme se vyfotili s pátou avenue, protože do výšky trčela Empire State Building. Policisty jsem se optal na nejbližší stanici metra a přejeli jsme poblíž Washington Square Park. Zde se ještě optali na cestu jednoho vyššího pána, který nám odpověděl dokonalým americkým přízvukem. :) Washington Square Park je nádherný! Děti se koupaly ve fontáně, poblíž hrála kapela a o kousek dál další. Lidé se radovali, odpočívali, bylo to neskutečně kouzelné. Jako celý pobyt v New Yorku.

Seriál Přátelé – hlavní hrdinové bydleli v Greenwich Village na Manhattanu

A na závěr dne to nejlepší, pro mě jeden z nejsilnějších zážitků celého New Yorku. Procházeli jsme čtvrtí Greenwich Village, která je sama o sobě typickou americkou čtvrtí s domy s požárními schodišti. Je zde poměrně klid, lidí se tu pohybuje pomálu a já věděl, kam máme namířeno. Brzy jsem spatřil pár, řádově do deseti turistů, kteří se neustále střídali, a věděl, že jsme tu. U bytu, ve kterém bydleli Přátelé. Seriál, jehož každý díl jsem viděl aspoň pětkrát, se natáčel v Los Angeles, avšak děj se odehrává v New Yorku. Proto je prokládán záběry z New Yorku. A jeden z nich je na byt, kde Přátelé jakože bydleli. A tento byt je právě v Greenwich Village.

Tehdy mi to připadalo neuvěřitelné, a když o tom teď píšu, stále tomu nevěřím. Že jsem tam fakt byl. Ten záběr je v každém díle několikrát. Za mnou tehdy stála maminka s malou holčičkou a ta se ptala, kdo tu bydlel. A máma jí odpověděla. “Rachel, Monika, Chandler, Joey, Phoebe a Ross.” A já měl husí kůži. Dal jsem si asi deset minut, abych si tu budovu prohlédl a ten pohled si vychutnal. Abych si pamatoval, jaké bylo tam stát. A přemýšlet, jestli to není jen sen. Štípněte mě, ať vím, že je to pravda. :)

Byt se nachází na rohu Bedford Street a Grove Street a poblíž se můžete dostat metrem, a to linkou 1, 2 nebo 3, přičemž vystoupíte ve stanici Christopher Street.

Líbí se vám tento článek? Nenechte si ujít další

Sledujte mě na Instagramu či Facebooku nebo dejte palec nahoru tomuto článku.

Přečtěte si, co k článku napsali ostatní

Apfell juice dne 2.4.2016

To je dobrý originální nápad, dát reklamu na copywriting do vlastního textu.

Petr Loukota dne 24.10.2013

Jaroslov: Moc díky za tip, určitě se tam příště podívám. :)

Jaroslav dne 23.10.2013

To jsi zapomněl na to důležitější z Přátel – Pulitzerovu fontánu, kde se točila úvodní znělka. Ta je mírně pod Central Parkem hned naproti Hotelu Plaza. Tak příště nezapomeň ;)

Bém Jan dne 22.9.2013

Taky jsem z toho byl paf! Pěkně píšete o svých zážitcích, rád si zavzpomínám na svoji cestu po východu USA.
Bém

Napište mi, jak se vám článek líbil

Váš komentář se zobrazí po schválení.

Přečtěte si, co lidé píší k mým dalším článkům

marian dne 28.2.2019 k článku Los Angeles je o Hollywoodu

Zaujimave, chystame sa do Californie, vratane 2 noci v L.A. Tak som zvedavy co stihneme. Nerobim si velke nadeje, od L.A. nemam ziadne velke ocakavania, beriem to skor ako letiste kam priletime a odkial vyrazime na cesty:-)

Petr Loukota dne 15.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, lístky je možné zakoupit přímo na oficiálních webových stránkách. :)

Jana Kosařova dne 13.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, prosím vás o radu, kde je možné dopředu zakoupit lístky do studii Warner Bros. na prohlídku Harryho Pottera? Nevíme kde zakoupit. Děkuji. Jana K.

Simona dne 25.4.2018 k článku Lucembursko a německý Eltz Castle

Ty hrady mě lákají ze všeho nejvíc. Ještě pár článků (a hlavně fotek) a začnu balit kufry. :-)

Marek dne 3.2.2018 k článku Řím – město plné historie, ale i chaosu

Super článek, Řím je opravdu úžasné město. V létě jsem ho navštivil a musím říct, že mě velmi nadchlo. Byli jsme pouze na 3 dny, pak jsme cestovali ještě do Neaopole, ale i za 3 dny se dají zvládnout skoro všechny památky pěšky a ani se moc nenachodíte :). Jinak doporučuji vstupy do památek zakoupit online předem, ať nečekáte zbytečně velké fronty.

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Lanovkou z městečka Chamonix na Aiguille du Midi – výhled na Mont Blanc

Dobrý den, česky nevím, ale našel jsem alespoň francouzskou výslovnost. :)

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Skvělé, díky moc za super článek! :)

Peter dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Čítam, že nepoznáte nikoho, kto bol na dne Canyonu, tak pripájam link na článok, ktorý som nedávno napísal. Boli sme v Canyone pred necelými 2 mesiacmi a dal som to dole a späť behom jedného dňa. Takže ak by to niekto chcel skúsiť, tu je pár rád.