Debordelizace hlavy je dobrá kniha, pomohla mi

 2.2.2013 |  osobní rozvoj, literatura |  Petr Loukota

toman_debordelizace_hlavyNikdy jsem nečetl žádnou knihu. Tedy… nikdy jsem nečetl žádnou knihu dobrovolně. Tedy… četl jsem dobrovolně Malýho prince, několikrát. Četl jsem všechny díly Pottera. A četl jsem Na západní frontě klid. Nic víc. Ale vždycky jsem si říkal, že až budu velkej, něco si přečtu. A tak jsem taky udělal.

Měl jsem děsnej bordel v hlavě, nevím, jestli to znáte. Nemohl jsem spát, pořád jsem řešil minulost, měl jsem depresi z různých věcí (mimochodem vždycky v tom jsou ženský). A tak jsem se svěřil jedné kouzelné víle a ona mi doporučila knihu. Jmenuje se Debordelizace hlavy (ta kniha, ne ta víla), a kdybych měl shrnout, o čem je, tak se věnuje osobnímu rozvoji. Jejím autorem je Ivo Toman, i o něm jsem si na internetu hodně přečetl včetně několika článků od něj. Koukal jsem taky na nedávný Hyde Park s ním a mluvil poněkud rozumně, i když ne vždy. Ale to není důležité, jeho kniha mě inspirovala a pomohla mi.

Debordelizace hlavy vám pomůže udělat si pořádek v hlavě, jak jinak. Utřídíte si myšlenky, a pokud tu knížku pochopíte, přestanete přemýšlet o blbostech a svoji životní energii budete věnovat do něčeho, co pro vás má nějaký význam. Tedy věcí, které můžete ovlivnit a mohou vám osobně něco přinést. Já tu knihu pochopil, i když mám před sebou velký kus cesty. Uvědomuju si, že v ní jsou psány pravdivé věci, a pokud se jimi budu řídit, bude mi líp a dotáhnu to v životě dál. Proto se tou knihou chci řídit a taky si přečíst knihy další.

Ivo Toman vám pomůže pochopit lidské myšlení a vysvětlí vám, proč sami sebe nemáte zbytečně trápit. Vaše myšlení rozhoduje. S Debordelizací hlavy najdete vaše životní hodnoty a podle nich se naučíte rozhodovat a jednat nebo si minimálně uvědomíte, že se máte rozhodovat podle těchto hodnot. Zapomenete na minulost, budoucnost a budete žít přítomností. Zkrátka budete šťastní a spokojení, práce vám půjde od ruky a i v ostatních oblastech se vám bude dařit. Pokud se tou knihou dokážete řídit. Není to lehké, ale já to chci zkusit.

Pokud jsem vás inspiroval k četbě, jsem rád. Sám tu mám na stole další knihu Iva Tomana, jmenuje se Motivace zvenčí je jako smrad – má on ale zajímavý názvy knížek, že? Přesně ale vystihují, co chce autor říct…

Líbí se vám tento článek? Nenechte si ujít další

Sledujte mě na Instagramu či Facebooku nebo dejte palec nahoru tomuto článku.

Přečtěte si, co k článku napsali ostatní

Petr Loukota dne 28.11.2013

Anabela: Ahoj. Díky za komentář a přeji, nejen s touto knihou, mnoho štěstí. :)

Anabela dne 28.11.2013

Vypadá to docela slibně… hyde park sleduji pravidelně, ale tenhle mi asi zrovna ušel… myslím, že něco takového by mě nenechalo chladnou..

Upřímně úplně vím, jak se cítíš, když mluvíš o tom bordelu v hlavě. Pro mě je to velice stresující záležitost… každý má v minulosti nějaké krávovinky (vždycky jsou v tom chlapi, koneckonců)..

Teď jsem si ji objednala spolu s několika dalšími motivačními srandami, tak snad to pomůže.

mf dne 3.2.2013

také jsem teď o koupení nějaké knihy od Tomana uvažoval, jinak mohu vřele doporučit četbu od Jan Melvil publishing, je tam spousta velmi zajímavých kousků

Napište mi, jak se vám článek líbil

Váš komentář se zobrazí po schválení.

Přečtěte si, co lidé píší k mým dalším článkům

marian dne 28.2.2019 k článku Los Angeles je o Hollywoodu

Zaujimave, chystame sa do Californie, vratane 2 noci v L.A. Tak som zvedavy co stihneme. Nerobim si velke nadeje, od L.A. nemam ziadne velke ocakavania, beriem to skor ako letiste kam priletime a odkial vyrazime na cesty:-)

Petr Loukota dne 15.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, lístky je možné zakoupit přímo na oficiálních webových stránkách. :)

Jana Kosařova dne 13.7.2018 k článku Návštěva Warner Bros. studií aneb Tři hodiny ve světě Harryho Pottera

Dobrý den, prosím vás o radu, kde je možné dopředu zakoupit lístky do studii Warner Bros. na prohlídku Harryho Pottera? Nevíme kde zakoupit. Děkuji. Jana K.

Simona dne 25.4.2018 k článku Lucembursko a německý Eltz Castle

Ty hrady mě lákají ze všeho nejvíc. Ještě pár článků (a hlavně fotek) a začnu balit kufry. :-)

Marek dne 3.2.2018 k článku Řím – město plné historie, ale i chaosu

Super článek, Řím je opravdu úžasné město. V létě jsem ho navštivil a musím říct, že mě velmi nadchlo. Byli jsme pouze na 3 dny, pak jsme cestovali ještě do Neaopole, ale i za 3 dny se dají zvládnout skoro všechny památky pěšky a ani se moc nenachodíte :). Jinak doporučuji vstupy do památek zakoupit online předem, ať nečekáte zbytečně velké fronty.

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Lanovkou z městečka Chamonix na Aiguille du Midi – výhled na Mont Blanc

Dobrý den, česky nevím, ale našel jsem alespoň francouzskou výslovnost. :)

Petr Loukota dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Skvělé, díky moc za super článek! :)

Peter dne 17.8.2017 k článku Jak jsem pohlédl na dno Grand Canyonu

Čítam, že nepoznáte nikoho, kto bol na dne Canyonu, tak pripájam link na článok, ktorý som nedávno napísal. Boli sme v Canyone pred necelými 2 mesiacmi a dal som to dole a späť behom jedného dňa. Takže ak by to niekto chcel skúsiť, tu je pár rád.